Transpalet ve İstif Makinaları


Standart Transpalet 2,5 Ton 115 cm
Uzun Transpalet 2,5 Ton 150 cm
Uzun Transpalet 2,5 Ton 180 cm
Uzun Transpalet 2,5 Ton 200 cm
Kısa Transpalet 2,5 Ton 50 Cm
Galveniz Transpalet 2,5 Tonluk
Krom Paslanmaz Transpalet 2,5 tonluk
Transpalet Terazili 2,5 Tonluk
Transpalet Makaslı 1 Tonluk
Transpalet Arazi  1,2 Tonluk
1 Ton 1600 mm Manuel İstif Makinası
1,5 Ton 1600 mm Manuel İstif Makinası
1 Ton 2500 mm Manuel İstif Makinası
400 Kg 1200 mm Mini İstif Makinası
1,5 Tonluk Full Akülü Transpalet
350 Kg Varil Çevirme Makinası
Üç Ayaklı Vinç 2 Tonluk
Gösterilen: 1 ile 23 arası, toplam: 23 (1 Sayfa)

Transpalet ve İstif Makinaları

1 tondan 1.6 tona ve 2.5 metre yükseklikten 6 metre yüksekliğe kadar üretilen akülü istif makinelerimiz ülkemizin birçok saygın kuruluşlarında başarıyla çalışmaktadır. Tamamı elektrikli direksiyonlu üretilen istiflerimiz ve transpaletlerimiz üstün bir sürüş keyfi sağlar.Ayrıca özel ihtiyaçlarınıza görede tasarlayıp üretim yapmaktayız. Transpalet çeşitleri stoklarımızda mevcut olup uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Transpalet çeşitleri 1 ve 2ton olarak üretim ve satışı yapılmaktadır ve döküm pompa kullanılımaktadır.


Transpalet; insan kontrollü, yaya (manuel transpalet) veya motor (motorlu transpalet) gücüyle çalışan paletlere yüklenmiş yükleri hidrolik pompa gücüyle kaldırarak yatay olarak taşımaya yarayan araçlardır. İki adet çataldan oluşurlar ve paletlerin üzerindeki boşluklara bu çatalların girmesi ve çatalların yukarı doğrultuda kaldırılmasıyla yükleme yapılmış olur. Bir krikonun palet taşıma için özelleştirilmiş hali olarak düşünülebilir. Standart ve çeşitli işler için özel (makaslı transpalet, kasa transpaleti) çeşitleri ile çeşitli kapasitelerde transpaletler piyasada bulunabilir.

Transpaletler yük taşıma amaçlıdır ve canlı taşıma amaçlı kullanılmamalıdır. Transpalet iterek değil çekerek kullanılır. Üzerinde yük varken ani dönüşlerden kaçınılmalıdır. Palet yüksekliğinin minimum 100 mm olması gerekmektedir. Farklı ölçülerdeki paletler için uygun model transpaletler kullanılmalıdır.

İstif makinaları, taşınabilir malzemeleri yatay ve dikey konumlarda taşıyabilen, elektrik, motor ve hidrolik yardımıyla çalışan makinelerdir. Çeşitleri olarak; Transpaletler, Personel yükselticiler ve Çeşitli ürünler olarak konu başlıkları altında ayrılmaktadır.